انتخاب صفحه

هر سؤالی درباره رداکسیر داشته باشی، می‌تونی جوابش رو اینجا پیدا کنی.

فعالیت در رداکسیر

در رداکسیر چه کارها و فعالیت‌هایی انجام می‌شه؟

رداکسیر جاییه که هرکس با توجه به علایق و استعدادش می‌تونه فعالیت کنه و یاد بگیره و تاثیر بذاره. وقتی رداکسیری شدی، فعالیت‌های متنوع و مختلفی رو که رداکسیری‌ها به اسم «ماموریت» می‌شناسند، برای مبارزه با انگ و تبعیض‌های مرتبط با اچ‌آی‌وی انجام می‌دی. با انجام این فعالیت‌ها، تجربه و مهارت‌های جدیدی کسب می‌کنی و رفته رفته دانشت رو درباره‌ی اچ‌آی‌وی زیاد می‌کنی. با انجام این ماموریت‌ها، هم باعث پیشرفت روز به روز خودت می‌شی و هم یاد می‌گیری تا چطور به دیگران آموزش بدی و تاثیر‌های بزرگ و به جا موندنی بذاری. بنابراین، نه فقط کارگاه شرکت می‌کنی و نه فقط در کمپین‌ها فعالیت می‌کنی، این‌ها فقط مثال‌هایی هستند از کارهای کوچک و بزرگی که قراره انجام بدی. نمونه‌های ماموریت‌های رداکسیر رو می‌تونی در صفحه‌ی «رداکسیری‌ها» و یا شبکه‌های اجتماعی رداکسیر ببینی.

چه چیزهایی در رداکسیر یاد می‌گیرم؟

هدف رداکسیر، آموزش درباره‌ی اچ‌آی‌وی برای تغییر نگرش و رفتار تو نسبت به کسانی که با اچ‌آی‌وی زندگی می‌کنند است. به همین دلیل، در درجه‌ی اول، تو به عنوان یکی از ارائه‌دهندگان خدمات سلامت آینده، اطلاعاتت رو نسبت به اچ‌آی‌وی بالا می‌بری و به روز می‌کنی. بعد یاد می‌گیری تا چطور از خودت و دیگران در برابر این ویروس محافظت کنی، درمورد مسائل مربوط به اچ‌آی‌وی با افراد جامعه و کسانی که برای دریافت خدمات سلامت بهت مراجعه می‌کنند، صحبت کنی، آموزش‌های لازم رو بهشون بدی و با چالش‌هایی که در راه مبارزه با اچ‌آی‌وی بهشون بر‌می‌خوری، کنار بیای و مشکلات سر راه رو رفع کنی.

ماموریت‌ها چی هستن و چه ارتباطی با سطح دارن؟

خیلی از ماموریت‌ها در رداکسیر هستند که به صورت مجازی با کامپیوتر یا موبایل انجام می‌شن، اما یه جاهایی لازمه که پا رو از دنیای مجازی فراتر بگذاریم، در جامعه حضور پیدا کنیم و در ارتباط مستقیم با افراد فعالیت کنیم و تجربه به دست بیاریم.

فعالیت در رداکسیر مجازیه یا حضوری؟

خیلی از ماموریت‌ها در رداکسیر هستند که به صورت مجازی با کامپیوتر یا موبایل انجام می‌شن، اما یه جاهایی لازمه که پا رو از دنیای مجازی فراتر بگذاریم و در جامعه حضور پیدا کنیم و در ارتباط مستقیم با افراد فعالیت کنیم و تجربه کسب کنیم.

چقدر طول می‌کشه تا بتونم به آخر رداکسیر برسم؟

مدت زمانی که طول می‌کشه تا تو به سطح آخر رداکسیر برسی کاملا بستگی به سرعت خودت در انجام ماموریت‌ها و زمانی که برای رداکسیر اختصاص می‌دی داره و در مورد هر فرد متفاوته.

چقدر باید برای فعالیت در رداکسیر وقت بذارم؟

این زمان کاملا بستگی به خودت داره، اما با اختصاص دادن هفته‌ای 2 تا 4 ساعت می‌تونی با سرعت خوبی فعالیت‌ها رو انجام بدی و یک رداکسیری عالی باشی.

من برنامه‌ی کاری و تحصیلی فشرده‌ای دارم و نمی‌تونم به طور دائم در رداکسیر فعال باشم، آیا برای انجام فعالیت‌ها محدودیت زمانی دارم؟

در رداکسیر با توجه به برنامه‌ی خودت و زمانی که در اختیار داری می‌تونی فعالیت کنی و هر موقع، هرچقدر که خواستی برای رداکسیر زمان بگذاری و محدودیتی از این جهت وجود نداره.

آیا در طول فعالیتم در رداکسیر، با افرادی که با اچ‌آی‌وی زندگی می‌کنن، در ارتباط خواهم بود؟

بله، به عنوان فردی که می‌خواد رفتار و نگرش مناسب نسبت به افرادی که با اچ‌آی‌وی/ایدز زندگی می‌کنن رو یاد بگیره تا بتونه با انگ و تبعیض‌های این مسئله مبارزه کنه،‌ لازمه تا اول با مشکلات موجود از نزدیک آشنا بشی و چه کسانی بهتر از خود افرادی که با اچ‌آی‌وی زندگی می‌کنند می‌تونن بازگوکننده‌ی این مشکلات باشن؟

من دانش و تجربه‌ی خاصی در حیطه‌ی اچ‌آی‌وی ندارم. آیا می‌تونم در رداکسیر پیشرفت کنم؟

حتما؛ برای شروع فعالیتت در رداکسیر به دانش و تجربه‌ی قبلی نیاز نداری، صفر تا صد دانش و مهارتی رو که نیاز داری توی رداکسیر و در حین کار کردن یاد می‌گیری. رداکسیر می‌تونه برای تو یک نقطه شروع باشه چرا که فعالیت‌های رداکسیر در هر سطحی با توجه به توانایی‌ها و آمادگی‌ تو برای انجام دادنشون بهت پیشنهاد می‌شن. مطمئن باش که از پس انجامشون بر میای و کم کم برای انجام کارهای دیگه‌ای که نیاز به آمادگی بیشتری داره هم آماده می‌شی.

گواهی‌ای که بابت فعالیتم رداکسیر دریافت می‌کنم، چه زمانی به دستم می‌رسه و چقدر معتبره؟

وقتی به سطح هفت رسیدی، بابت فعالیت‌هات در رداکسیر گواهی معتبری از طرف دفتر برنامه‌ مشترک سازمان ملل در زمینه‌ی اچ‌آی‌وی/ایدز (UNAIDS) به خاطر فعالیت و شرکتت در رداکسیر دریافت می‌کنی. اینکه چه زمانی به سطح هفت می‌رسی کاملا بستگی به خودت داره، می‌تونی در عرض یک‌ماه برسی، یا می‌تونی در عرض یک‌سال برسی! این گواهی از اعتبار بین‌المللی برخورداره اما تنها گواهی و مدرکی نیست که در رزومه‌ی تو تاثیر مثبت داره، تو در رداکسیر به واسطه‌ی انجام برخی از فعالیت‌ها مثل آموزشگری در کمپین، شرکت در کارگاه‌های معتبر و فعالیت‌های دیگه گواهی‌های ملی و بین‌المللی دیگه‌ای هم دریافت خواهی کرد.

شرایط عضویت

کدوم رشته‌های دانشگاهی می‌تونن در رداکسیر ثبت‌نام کنن؟

دانشجویان تمام رشته‌‌های علوم‌پزشکی که در آینده با افراد مختلف در زمینه‌ی سلامت جسمی و روانی در ارتباط هستن، می‌تونن عضو رداکسیر باشن؛ مثل: پزشکی، دندان‌پزشکی، داروسازی، روان‌شناسی، کلیه‌ی رشته‌های پیراپزشکی مثل پرستاری، مامایی و علوم‌آزمایشگاهی، کلیه رشته‌های توانبخشی مثل فیزیوتراپی، کاردرمانی و شنوایی‌سنجی، رشته‌های دیگه بهداشت عمومی، بهداشت خانواده و بهداشت روان. ولی از اونجایی که رداکسیر با هدف آموزش به ارائه‌دهندگان خدمات سلامت آینده، یعنی دانشجویان فعلی این رشته‌ها طراحی و اجرا شده، دانشجوهای رشته‌های دیگه مثل زبان‌های خارجی، وکالت، ادبیات، رشته‌های فنی و مهندسی و به طور کلی رشته‌هایی که در آینده به طور مستقیم با بیماران در ارتباط نیستند، نمی‌تونن در رداکسیر فعالیت داشته باشند.

اگر دانشجوی یکی از این رشته‌ها هستی و علاقه داری تا با رداکسیر همکاری کنی و یا اگر مطمئن نیستی که آیا رشته‌ات برای شرکت در رداکسیر مورد قبول هست یا نه، با ما از طریق ایمیل رداکسیر به نشانی info@redxir.com تماس بگیر و توضیح بده.

آیا دانشجوهای همه‌ی دانشگاه‌ها می‌تونن در رداکسیر شرکت کنن؟

در حال حاضر نه؛ فقط دانشجوهای دانشگاه‌هایی که رداکسیر در اون‌ها فعال هست می‌تونن عضو رداکسیر باشن، برای اینکه بفهمی دانشگاه تو جزو دانشگاه‌های فعال هست یا نه به صفحه‌ی ثبت‌نام در سایت رداکسیر برو تا لیست دانشگاه‌های فعال رو ببینی، اگر دانشگاه تو در اون لیست نبود، این فرم رو تکمیل کن تا ما اطلاعات تماست رو داشته باشیم و زمانی که دانشگاهت فعال شد، بهت اطلاع بدیم.

آیا عضویت در رداکسیر محدودیت سنی داره؟

عضویت در رداکسیر محدودیت سنی نداره اما فقط دانشجوها می‌تونن عضو رداکسیر باشن و افراد فارغ‌التحصیل این امکان رو ندارن، چرا که رداکسیر ویژه‌ی دانشجویان و متناسب با شرایط اون‌ها طراحی شده.

من دانشجو نیستم، آیا می‌تونم عضو رداکسیر باشم؟

متاسفانه نه؛ رداکسیر برای دانشجویان و مطابق نیاز‌‌ها و شرایط اون‌ها طراحی شده و اکثر فعالیت‌های رداکسیر فقط در صورتی که دانشجو باشی قابل انجام هستن، اما تو می‌تونی با معرفی کردن رداکسیر به دانشجو‌های رشته‌های علوم‌پزشکی که می‌شناسی و همچنین بالابردن آگاهی خودت و دیگران در زمینه‌ی اچ‌آی‌وی به ما در راه رسیدن به هدفمون کمک کنی. اما اگر دانشجوی یکی از این رشته‌ها هستی و علاقه داری تا با رداکسیر همکاری کنی و یا اگر مطمئن نیستی که آیا رشته‌ات برای شرکت در رداکسیر مورد قبول هست یا نه، با ما از طریق ایمیل رداکسیر به نشانی info@redxir.com تماس بگیر و توضیح بده.

آیا عضویت در رداکسیر هزینه‌ای داره؟

نه، عضویت در رداکسیر کاملا رایگانه و نیاز به پرداخت هیچ‌ هزینه‌ای نیست.

روند ثبت‌نام

چطوری می‌تونم در رداکسیر ثبت‌نام کنم؟

به قسمت ثبت‌نام در سایت رداکسیر مراجعه کن و حساب کاربریت رو بساز. با داشتن این حساب کاربری می‌تونی وارد پنل رداکسیر بشی و فعالیتت رو شروع کنی. یک راهنما برات تهیه کردیم که بهت در انجام ثبت‌نام کمک می‌کنه. این راهنما رو می‌تونی در صفحه‌ی ثبت‌نام پیدا کنی.

بعد از ثبت‌نامت و ورود به پنل، خبر‌های بعدی رو از طریق پنل رداکسیر دنبال کن.

اسم دانشگاه من در لیست دانشگاه‌های فعال نیست، چیکار کنم؟

اگر اسم دانشگاه محل تحصیلت در لیست دانشگاه‌های فعال نیست، یعنی فعلا نمی‌تونی در رداکسیر حساب کاربری فعال داشته باشی، این فرم رو تکمیل کن تا ما اطلاعات تماست رو داشته باشیم و زمانی که دانشگاهت فعال شد، بهت اطلاع بدیم.

بعد از ساختن حساب کاربری، ایمیل تایید ثبت‌نام برای من ارسال نمی‌شه.

برای حل این مشکل موارد زیر رو چک کن:
– به این موضوع توجه کن که ایمیل تایید ثبت‌نام بعد از حداقل پنج دقیقه ارسال می‌شه. پس اگر هنوز پنج دقیقه از ثبت‌نامت نگذشته کمی صبر کن.
– یک بار دیگه با دقت inbox ایمیلت رو چک کن.
– فولدر‌های مختلف ایمیلت مثل spam ،junk ،promotions و social رو چک کن.
– مطمئن شو آدرس ایمیل خودت رو هنگام ثبت‌نام به درستی وارد کردی.
– مطمئن شو روند ثبت‌نامت به طور کامل انجام شده و بعد از ثبت‌نامت صفحه‌ی «حساب کاربری خود را تایید کنید» با پیام «باید نامه‌ای به آدرس ایمیل شما فرستاده شده باشد» بهت نشون داده شده باشه و آدرس ایمیل داخل این صفحه مطابق با آدرس ایمیل خودت و درست باشه، در غیر این صورت باید ثبت‌نامت رو مجددا و با آدرس ایمیل درست انجام بدی.

– اگر درمورد درست بودن آدرس ایمیل خودت اطمینان نداری، یک بار دیگه با همون آدرس ایمیل قبلی و با اطمینان به این‌که اون رو درست وارد می‌کنی ثبت‌نامت رو تکرار کن، اگر ثبت‌نامت بدون مشکل انجام شد یعنی مشکلت حل شده.

– اگر مشکلت حل نشد و هنگام ثبت‌نام مجدد، خطای «این آدرس پست الکترونیکی قبلاً عضو شده است.» رو دریافت کردی، با ما تماس بگیر تا در اسرع وقت مشکلت رو بررسی و حل کنیم:

تلگرام: t.me/redxiradmin

ایمیل: info@redxir.com

من ثبت‌نام کردم اما نمی‌دونم چطوری باید از فعالیت‌هایی که باید انجام بدم، مطلع بشم.

بعد از ساختن حساب کاربری وارد پنل رداکسیر شو. در اولین صفحه، با کلیک کردن روی گزینه «کاوش خود را آغاز کنید» به صفحه‌ی اصلی پنل رداکسیر که شامل لیست ماموریت‌ها و روند پیشرفت و امتیاز‌هات است هدایت می‌شی. با کلیک کردن بر روی هر ماموریت می‌تونی نحوه‌ی انجام دادن اون ماموریت رو یاد بگیری و کار خودت رو شروع کنی. همچنین راهنمایی رو برای انجام ماموریت‌ها آماده کردیم که بهت کمک می‌کنه تا راحت‌تر ماموریت‌ها رو انجام بدی. این راهنما رو در حساب کاربریت می‌تونی پیدا کنی.

آیا می‌تونم بعد از ثبت‌نام، حساب کاربری‌ام رو در رداکسیر حذف کنم؟

بله، تو هر وقت که تمایل داشته باشی می‌تونی با مراجعه به پنل کاربریت، حساب کاربری‌ات رو در رداکسیر حذف و غیر فعال کنی.

ورود به پنل

اگر ایمیل تایید ثبت نام به دستم نرسید چکار کنم؟

برای حل این مشکل موارد زیر رو چک کن:

– به این موضوع توجه کن که ایمیل تایید ثبت‌نام بعد از حداقل پنج دقیقه ارسال می‌شه. پس اگر هنوز پنج دقیقه از ثبت‌نامت نگذشته، کمی صبر کن.

– یک بار دیگه با دقت inbox و همینطور فولدر‌های دیگه ایمیلت مثل spam, junk, promotions و social رو چک کن.

– مطمئن شو روند ثبت‌نامت به طور کامل انجام شده و بعد از ثبت‌نامت صفحه‌ی «حساب کاربری خود را تایید کنید» با پیام «باید نامه‌ای به آدرس ایمیل شما فرستاده شده باشد» بهت نشون داده شده باشه. آدرس ایمیلی که در این صفجه می‌بینی، درست نوشته شده باشه. اگر ایمیلت رو اشتباهی وارد کرده بودی، دوباره با ایمیل درست ثبت‌نام کن.

– اگر درمورد درست بودن آدرس ایمیل خودت اطمینان نداری، یک بار دیگه با همون آدرس ایمیل قبلی و با اطمینان به این‌که اون رو درست وارد می‌کنی ثبت‌نامت رو تکرار کن. اگر ثبت‌نامت بدون مشکل انجام شد یعنی مشکلت حل شده و اگر مشکلت حل نشد و هنگام ثبت‌نام مجدد، خطای «این آدرس پست الکترونیکی قبلاً عضو شده است.» رو دریافت کردی، از طریق ایمیل و یا تلگرام به ما اطلاع بده تا مشکلت رو در اسرع وقت بررسی و حل کنیم.

تلگرام:t.me/redxiradmin

ایمیل:info@redxir.com

نام کاربری خودم رو فراموش کردم، برای ورود به سایت باید چکار کنم؟

در زمان ساختن حساب کاربری، در ابتدای فرم ثبت نام، یک نام کاربری برای خودت انتخاب کردی، اما اگه یادت نیست می‌تونی از آدرس ایمیلی که باهاش ثبت نام کردی برای ورود به سایت استفاده کنی. در صورتی که ایمیلت رو هم یادت نیست، از طریق ایمیل و یا تلگرام به ما اطلاع بده تا در اسرع وقت مشکلت رو بررسی و حل کنیم. تلگرام:t.me/redxiradmin

ایمیل:info@redxir.com

بعد از ورود به حساب کاربری‌ام، چطوری می‌تونم ماموریت‌ها رو ببینم؟

بعد از ورود به حساب کاربری‌ات، در اولین صفحه‌ای که بهت نمایش داده می‌شه روی گزینه‌ی «کاوش خود را آغاز کنید» کلیک کن، با این کار به صفحه‌ی اصلی پنل رداکسیر که شامل لیست ماموریت‌ها، روند پیشرفت و امتیاز‌هایت است هدایت می‌شی. با کلیک کردن بر روی هر ماموریت می‌تونی نحوه‌ی انجام دادن اون ماموریت رو یاد بگیری و کار خودت رو شروع کنی. بعد از ورود به حساب کاربریت می‌تونی از راهنمای انجام ماموریت‌ها استفاده کنی تا با پنل و روند انجام ماموریت‌ها سریع‌تر آشنا بشی.

رویداد‌ها

آیا برای عضویت و شروع فعالیت در رداکسیر باید حتما در رویداد معارفه شرکت کنم؟

نه هیچ اجباری در این خصوص وجود نداره. رویداد معارفه‌ یکی از رویداد‌های رداکسیر است که هر چند هفته یک‌بار برای رداکسیری‌های جدید و با هدف آشنایی‌شون با رداکسیر برگزار می‌شه. می‌تونی الان فعالیتت رو در پنل رداکسیر شروع کنی و وقتی جلسه‌ی معارفه‌ی بعدی برگزار شد،‌ در اون شرکت کنی. الان ماموریت‌های زیادی منتظرت هستن که جلسه‌ی معارفه فقط یکی از اون‌هاست. بنابراین، حساب کاربریت رو که ساختی، هر وقت که خواستی می‌تونی در رویداد معارفه هم شرکت کنی.

از زمان برگزاری رویداد‌ها، مثل جلسه‌ی معارفه، چطور اطلاع داشته باشم؟

خبر برگزاری رویدادهای مربوط به رداکسیر از جمله‌ جلسه‌ی معارفه در شبکه‌های اجتماعی و پنل رداکسیر اعلام می‌شه. برای اطلاع از زمان برگزاری، شبکه‌های اجتماعی رداکسیر رو دنبال کن و یا اگر در پنل رداکسیر عضو هستی، گوش به زنگ خبر‌ها باش! آدرس صفحات اجتماعی رداکسیر:

اینستاگرام رداکسیر: instagram.com/REDXIR

کانال تلگرام رداکسیر: t.me/REDXIR

من عضو رداکسیر نیستم اما دوست دارم در یکی از کارگاه‌های رداکسیر شرکت کنم. آیا امکانش وجود داره؟

نه؛ کارگاه‌‌های رداکسیر ویژه‌ی رداکسیری‌ها برگزار می‌شن و فقط اون‌‌ها می‌تونن در این کارگاه‌ها حضور داشته باشن. برای اینکه بتونی از این کارگاه‌ها استفاده کنی باید برای خودت یک حساب کاربری بسازی. این راهنما بهت کمک می‌کنه تا حساب کاربریت رو سریع‌تر بسازی.

مسئولین لوکال رداکسیر

مسئولین لوکال رداکسیر چه کسایی هستن و چه نقشی دارن؟

مسئولین لوکال رداکسیر وظیفه رسیدگی به مسائل مربوط به رداکسیر در دانشگاه‌ها و بین دانشجوهای دانشگاهی که تو در اون درس می‌خونی رو به عهده دارن. اون‌ها انجام بعضی از ماموریت‌ها رو برای شما راحت‌تر می‌کنن، اگر برای انجام ماموریت‌ها نیاز به کمک و راهنمایی داشتی، راهنماییت می‌کنن، به تمام مشکلاتی که طی فعالیتت در رداکسیر باهاشون برخورد می‌‌کنی رسیدگی می‌کنن و برای رفع کردنشون بهت کمک می‌کنن.

چطور مسئول لوکال دانشگاه خودم رو بشناسم و باهاش در ارتباط باشم؟

چند روز بعد از اینکه حساب کاربری خودت رو در رداکسیر ساختی و عضو رداکسیر شدی، مسئول لوکال مربوط به دانشگاهت باهات تماس می‌گیره تا با هم آشنا بشید. اگر تا یک هفته بعد از ثبت‌نامت، باهات تماس گرفته نشد، حتما به ما اطلاع بده.

در چه مواردی می‌تونم با مسئولین لوکال دانشگاه خودم در ارتباط باشم؟

هرگونه راهنمایی، سوال، پیشنهاد و یا مشکلی در ارتباط با ماموریت‌ها، پنل رداکسیر و رویداد‌ها داشته‌باشی می‌تونی به مسئولین لوکال دانشگاه خودت انتقال بدی و از اون‌ها کمک بگیری.

مسئول لوکال دانشگاه من با من تماس نگرفته، باید چکار کنم؟

این موضوع رو از طریق ایمیل یا تلگرام رداکسیر به ما اطلاع بده تا در اسرع وقت باهات تماس بگیریم.

تلگرام: t.me/redxiradmin

ایمیل: inforedxir@gmail.com

سازمان‌های همکار رداکسیر

همکاران اصلی رداکسیر چه سازمان‌هایی هستن؟

رداکسیر افتخار همکاری با دفتر برنامه‌ی مشترک سازمان ملل در زمینه‌ی ایدز (UNAIDS) به عنوان همکار و حامی تکنیکال و مالی، مرکز تحقیقات ایدز ایران (ایرشا) به عنوان همکار و حامی علمی و اجرایی و اداره‌ی کنترل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور به عنوان همکار و حامی عملیاتی و شرکت اوِسِن به عنوان مشاور توسعه‌ی کسب‌و‌کار رو داره.

جواب سوالت رو پیدا نکردی؟ ما خوشحال می‌شیم پاسخگوی سوالات و مشکلاتی باشیم که در این صفحه نتونستی پیدا کنی. از طریق راه‌های ارتباطی زیر می‌تونی با ما در ارتباط باشی:

ایمیل: info@redxir.com

اکانت پاسخ‌گویی به سوالات تلگرام: t.me/REDXIRAdmin

REDXIR is a new commitment, the bringer of GOOD NEWS for the future of healthcare and people living with HIV and leaving no one behind.

Contact us

infoREDXIR [at] gmail [dot] com

Follow us

Copyright © REDXIR. All rights reserved.